253אנשים וקבוצות נרשמו ללימוד ש"ס - התלמוד הישראלי


אודות התלמוד הישראלי

דורות רבים מצאו את הדרך להתחבר לזהותם, מורשתם, לקהילתם, למשפחתם ולשורשיהם באמצעות התלמוד, הקושר בין הדורות ובין התורה שבכתב לתורה שבעל-פה.

התלמוד הישראלי הינו פרויקט חינוכי, קהילתי וחברתי השואף להעניק כלים לחיבור משמעותי ועכשווי לערכים יהודיים וישראליים, תוך חיזוק הזהות והעצמת הקשר לתרבות ולמורשת ישראל.

הפרויקט כולל שבעה כרכים המקיפים את כל התלמוד, על פי סדר הדף היומי עם תוספות, איורים, סיפורים, דמויות וסרגל היסטורי. הכרכים מותאמים ללימוד משותף של הורים, מורים וילדים בבית, בבית הספר ובקהילה.

ערכות העשרה שבועיות המופצות מדי שבוע לאלפי תלמידים, קהילות ולומדים ברחבי הארץ באמצעות מייל אישי ובעשרות בתי ספר ומרכזי קהילות ברחבי הארץ.
ערכות ההעשרה כוללות את הדף השבועי לאותו שבוע וחיבור למושגים וערכים ישראלים וציוניים- דמויות, אירועים ומקומות המתקשרים לתכני הלימוד הישראלי.

הפרויקט פועל בעשרות בתיה”ס ברחבי הארץ כשיעור יומי, לימוד בביהמ”ד, כלימוד משותף להורים ולילדים וכהעשרה ללימודי יהדות וכחיבור לקהילה.
במסגרת הפעילות בבתי הספר ובקהילות אנו מקיימים אירועי שיא הכוללים – מסיבות סיומי מסכת, חידונים גדולים, טיולים חינוכיים ועוד.

דף פייסבוק של התלמוד הישראלי בו מתפרסם מדי יום פוסט יומי, העוסק בזווית ייחודית ויצירתית בתכני הדף של אותו יום.

סרטונים של התלמוד הישראלי בני 5 דק’ בשיתוף בערוץ מכון מאיר. הסרטים בכיכובם של כוכבי הילדים אסי וטוביה מיועדים לילדים וממחיזים סוגיות תלמודיות קלאסיות העוסקות בדיני וערכי היסוד של העם היהודי.

אין כתלמוד היהודי בן אלפי השנים כמקור של חוכמת ישראל, הלכה, אגדה, מחשבה ומדרש. לימוד התלמוד מפגיש אותנו עם המקור, עם העבר, עם החבר ועם החברותא, ובעיקר מהווה אפשרות למפגש שלנו עם ילדינו ועם עצמנו.

תלמוד ישראלי – מפגישים דורות – מחברים עולמות.